A+ A A-

Шкільні твори для 2-11 класу

Для чого потрібно читати книги (твір-міркування)

Для багатьох людей читання – найкращий вид відпочинку, який розслаблює і заспокоює. Від захоплюючої книги неможливо відірватися, поки не прочитаєш її «від кірки до кірки».

Читання розвиває уяву і фантазію. Світ книг – прекрасний і дивний. За кожною обкладинкою ховається неповторна історія – зі своїми героями, подіями і атмосферою. Читаючи книги, ми занурюємося в цей світ, радіємо або сумуємо разом з персонажами, співчуваємо їм або висловлюємо своє засудження.

Читання розвиває посидючість і вміння самостійно знаходити інформацію, виділяти з неї головне.

Подробнее...

Твір на тему "Мій вільний час"

Сьогоднішні учні мають мало вільного часу. Але я намагаюся такий час провести з величезною користю. Адже не завжди вдається знайти час для відпочинку, а для корисної справи кілька хвилин можна знайти завжди.

По-перше, я обов'язково допомагаю мамі в прибиранні будинку. Це важка праця для жінок. В мої обов'язки входить прибрати у своїй кімнаті, пропилососити весь будинок і витирати пил. Домашня робота дуже виснажлива і мені дуже шкода свою маму, що їй доводиться займатися прибиранням.

Подробнее...

"Птахи - наші друзі" - твір

Всі ми знаємо, що птахи – це наші друзі і помічники. Вони приносять чималу користь садівникам і городникам. Завдяки птахам вдається стримувати популяцію шкідливих комах.

Поїдаючи суцвіття і коріння, прориваючи ходи під корою, комахи завдають найбільшої шкоди рослинам. А птахи харчуються гусеницями, довгоносиками, попелиць і вигодовують своїх пташенят. Я думаю, це значно краще, ніж обприскувати дерева різноманітними хімікатами і отрутами. Так ми можемо домогтися чистого, безпечного врожаю.

Подробнее...

Твір на тему "Шкільне життя"

У сучасних дітей дуже багато всього цікавого: комп'ютерні ігри, мандрівки, різноманітні розвиваючі іграшки. Всі ці цікаві дрібниці дуже потрібні у житті, вони запам'ятовуються, і надалі пам'ять про них зберігається десь на задвірках свідомості.

З кожним роком колекція пам'ятних хвилин збільшується і поповнюється. І ось, я вже учень п'ятого класу і у мене за спиною залишилося багато чудових і захоплюючих моментів шкільного життя. Мені так подобається час, проведений в школі.

Подробнее...

Твір на тему "Лист подрузі"

Привіт, шановна Іра!

Ми з тобою так давно не бачилися. Мені дуже шкода, що ти поїхала. З тобою було дуже весело і цікаво грати. Тепер мені цього однозначно не вистачає. А пам'ятаєш, як ми базікали по дорозі в школу? Скільки було прикольних тем для обговорення, зараз це вже не так.

 Хочу розповісти трохи про себе. На літніх канікулах ми всією сім'єю їздили в село до бабусі і дідуся. Там було весело, адже поле для уяви дитини в селі дуже велике. Разом з сестрою ми придумували всілякі ігри та розваги. Крім того нас вчили полоти траву і годувати кроликів.

Подробнее...

Твір "Як я допомагаю мамі"

Батькам обов'язково потрібно допомагати, адже всі ми – члени однієї сім'ї, і кожен з нас повинен вносити свій внесок у її добробут. А мама - це людина, яка робить для сім'ї більше всіх.

Моя мама багато працює, щоб мати можливість купувати мені гарний одяг, їздити влітку на відпочинок і оплачувати секції, в яких я займаюся. Тому їй потрібна допомога по дому. Звичайно, мама намагається сама готувати для нас їжу, тому що у неї це виходить значно краще, ніж у кого-небудь з нашої родини.

Подробнее...

Твір на тему "Моя улюблена казка"

Мені подобалося багато казок: і «Червона шапочка», і «Три порося», але улюбленою стала казка про Попелюшку.

Ця історія про дівчину з добрим серцем, батько одружився на злою, сварливою жінкою. У мачухи було дві рідні доньки, яких вона дуже любила, а на пасербицю її любові не вистачило. Попелюшку доводилося терпіти докори і приниження, виконуючи важку брудну роботу, і не було кому за неї заступитися. Батько не міг суперечити дружині, він був безвольним і слабохарактерним. Але, незважаючи на всі образи, Попелюшка все одно не озлобилась, вона зберегла душевне тепло і м'якість.

Подробнее...

Твір на тему "Моє улюблене свято (Новий рік)"

Скоро настане зима. Це час канікул, свят та подарунків. Взимку ми з сім'єю відзначаємо багато свят, серед них – Різдво, старий новий рік, хрещення, дні народження, і наш улюблене свято – Новий рік. Коду я була маленькою, мені більше подобалося святкувати день народження. З часом чарівна новорічна атмосфера полонила, надихнула мене, як і всіх навколо.

 Кожна людина готується до новорічних свят - ці загальні приємні клопоти роблять нас веселими, радісними і найщасливішими. Новий рік став особливим для мене. Навіть якщо в грудні за вікнами ще немає снігу і морозу, я все одно вірю, що ось-ось випаде білий пухнастий сніг, а мороз розмалює вікна прекрасними розписними вензелями.

Подробнее...

Твір на тему "Природа навколо нас"

Природа відіграє дуже велику роль в нашому житті. Людина і природа тісно пов'язані один з одним тому так важливо жити в гармонії з природою. Іноді краса природи просто заворожує, здається, що немає нічого в світі прекрасніше. Краса світу не з чим не може зрівнятися. Як вона прекрасна. В кожну пору року природа прекрасна по-своєму чи то літо, осінь, зима, чи весна. Але це стосується не тільки пори року, але і часу доби. Особливо красива природа на світанку і на заході дня. Саме в ці хвилини відчуваєш якесь чаклунство, немов природи розкриває перед тобою всю свою душу.

Подробнее...